ВАЖЛИВО ЗБЕРЕГТИ ЯКІСТЬ ВАКЦИН
23-01-2017, 14:58 | Автор: Admin | Категорsя: ---

ВАЖЛИВО ЗБЕРЕГТИ ЯКІСТЬ ВАКЦИНВакцини дуже чутливі до високих температур, при недотриманні правил зберігання вони стають не придатні для використання, тож одним із найважливіших предметів у кабінеті щеплення є саме холодильники.

Поліклініка у січні отримала три нових холодильники для зберіганння медпрепаратів, два із яких будуть встановлені у кабінеті щеплення. Ті, якими користувались донедавна, вже відпрацювали своє, поіржавіли.

На даний час у великій кількості зберігається вакцина проти дифтерійно-правцевої інфекції (12721 доза). Залишилось ще 150 доз харківського виробництва, інші – виготовлені в Індії. Цією вакциною прививаються люди планово, терміни щеплення яких більше 5-10 років, а також, яких направив лікар-травматолог при наявності у пацієнта ран, порізів, укусів, інших пошкоджень тіла коли випадках щеплення проводиться в екстреному порядку.

У кабінеті щеплень можна привитись за власний кошт проти грипу, вірусу гепатита «В», у разі необхідності проти вітряної віспи (при виїзді за кордон). Вакцина купляється в аптеці, приноситься у холодовому елементі, обов’язковий чек.

Перед тим, як провести щеплення, медсестра запитує, чи не хворіє людина на даний час грипом, гострими вірусними інфекціями, вимірює температуру тіла. Якщо температура становить 37 градусів і вище, дається рекомендація утриматись від вакцинації. Обов’язковим є питання, чи не знаходиться громадянин на обліку у невропатолога, психіатра, чи не хворіє онкозахворюваннями, чи не має алергії.

У комп’ютерній базі кабінету є дані про щеплення городян Кам’янця-Подільського, відмічаються випадки реакції на певні вакцини.

Кабінет щеплення працює у дві зміни з 8.00 до 14.00 та з 14.00 до 19.00.

Ще один новий холодильник знайшов своє місце у кабінеті лікаря-інфекціоніста. Він розрахований на зберігання ліків противірусної терапії хронічних вірусних гепатитів. Це дороговартісні ліки (наприклад, один флакон коштує більше тисячі гривень), тож їх потрібно зберігати у певному температурному режимі, щоб ліки не зіпсувались. Температура має витримуватись 4-8 градусів тепла. На даний момент холодильник пустий, адже усі препарати використані наприкінці 2016 року. З нового року знову пацієнти набираються на противірусну терапію. Ліки виділяються Хмельницькою інфекційною лікарнею, пересилаються у Кам’янець-Подільський і зберігаються у холодильнику весь час, допоки пацієнт лікується. Приймати препарати доводиться 3-6 місяців.

Переглядів: 111  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.