Пульмонолог
18-05-2017, 15:16 | Автор: Admin | Категорsя: Новини

Без їжі людина може прожити декілька тижнів, без води – декілька днів, а без – повітря усього декілька хвилин. Тож, важливість мати здорові органи дихання, аби дихати на повні груди, важко переоцінити. На захворюваннях дихальної системи спеціалізуються лікарі - пульмонологи, які відзначають своє професійне свято 17 травня.

Міський пульмонолог міста Кам’янця-Подільського ВолодимирСобкокраще усіх знає, як почувається «дихальна система» жителів міста, чим найчастіше хворіє і як лікується.

У 2016 році зареєстровано по місту:

- пневмоній - 659 чол.;

- хр. бронхіт - 3321 чол.;

- інші хронічні обструктивні хвороби легень – 768 чол.;

- бронхіальна астма – 392 чол.

У порівнянні із минулим роком за І квартал 2017 року маємо збільшення кількості захворюваності на пневмонію (захворіло 207 кам’янчан, що на 30 випадків більше, ніж у 2016-му). Збільшилась кількість пневмоній із важким перебігом, які підлягали стаціонарному лікуванню, при тому, що у осінньо-зимовий період наше населення обійшла пневмонія, як ускладнення від грипу H1N1 (атипових пневмоній не діагностовано). Однією із причин збільшення цього захворювання Володимир Петрович вважає погіршення фінансового становища людей. Раніше хворі звертались у поліклініку при перших симптомах нездужання, тепер у зв’язку із дороговартістю лікування відвідини лікаря відкладають.

А ще на плечах лікаря - пульмонолога лежить профогляд людей, які працюють у шкідливих умовах праці. Така робота проводиться на 44-х підприємствах міста. Як позитив Собко відмітив, що за 2015-2016 роки випадків професійної захворюваності по Кам’янцю-Подільськомуне зареєстровано. Не остання роль у цьому відіграє чітка робота кабінету профоглядів людей та зміна на краще технологій на деяких підприємствах, зокрема ВАТ «Модуль» у місті і «Подільський цемент» на околиці. За 2016 рік проведено 1372 огляди.

За програмою «Доступні ліки» Міністерство охорони здоров’я України затвердило 6 препаратів для базисної терапії хворих на бронхіальну астму. Пацієнти мають можливість отримати адекватне лікування в залежності від важкості перебігу захворювання.

Спілкувалась Вікторія ГАЙДАМАШКО

Переглядів: 6  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.