МОЖНА ПІТИ НА РИБАЛКУ, А ВПІЙМАТИ ЛЕПТОСПІРОЗ
14-07-2016, 09:22 | Автор: Admin | Категорsя: Новини

Люди далекі від медицини не багато знають про хворобу із малознайомою назвою – лептоспіроз. Тим не менш у засобах масової інформації все частіше розповідають про випадки зараження людей цією підступною інфекцією під час відпочинку на природі, рибалці, купанні у водоймах, адже там живуть наймасовіші носії лептоспіри (бактерії, що викликає хворобу) – гризуни ряду мишоподібних, які із сечею виділяють у навколишнє середовище збудники хвороби. Але носіями лептоспіри у природі є і багато інших видів диких ідомашніх тварин, що робить лептоспіроз найрозповсюдженішим серед інфекцій, які передаються від тварин до людини.

Статистику щодо переважного зараження містян під час відпочинку на природі підтвердила лікар-інфекціоніст міської поліклініки №1 Інна Гайсенюк. У Кам’янці-Подільськомувипадки лептоспірозу останніми роками траплялись частіше із рибалками. У 2012 році в місті зареєстровано один випадок захворювання, у 2013 – чотири, 2014 – чотири, 2015 – два, цього року вже захворіла одна людина.

Інфікування відбувається при вживанні забрудненої ліптоспірою води або їжі через дрібні пошкодження слизової оболонки рота і глотки. Воно може статись під час вживання їжі на землі, піску, траві; купання; занять водним спортом; при випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини. Іноді збудник може проникати через оболонку ока під час купання чи пірнання у воду.

У природних водоймах лептоспіри зберігають життєздатність 2-4 тижні, у стерильній воді— до 200 діб, а у морській дуже швидко гинуть. У вологому ґрунті живуть 3-9 місяців, на харчових продуктах— від кількох годин до 30 діб.

Спочатку хвороба проявляється підвищеною температурою тіла, ломотою, біллю у м’язах. Тож перші прояви дуже схожі на початок будь-якої вірусної інфекції. Особливістю лептоспірозу є дуже сильний біль у м’язах, хворий,інколи навіть, не дозволяє доторкнутись до тіла.

Але якщо перед нездужанням людина їздила на риболовлю, відпочивала на природі і харчувалась у незвичних умовах, потрібно звернутись до лікаря, щоб точно установити походження проблеми і виключити, або підтвердити діагноз «лептоспіроз». Навіть, по стандартному аналізу сечі лікар може установити, це прояв лептоспірозу чи іншої хвороби. Але остаточне підтвердження діагнозу проводиться у Хмельницькій обласній лабораторії. У хворого береться кров з вени і протягом певного проміжку часу результати аналізу порівнюються із попередніми. По титру, який наростає (кількість збудників) і робиться висновок про наявність лептоспірозу.

Якщо не проводити лікування, хвороба починає вражати життєво важливі органи. Нирки при лептоспірозі страждають завжди, бо є єдиним природним шляхом виділення лептоспір з організму хворого. Закономірне також ураження печінки, яке часто супроводжуєтьсяжовтяницею. Страждає головний мозок, розвивається менінгіт (запалення головного мозку). На цій стадії можуть розвиватись печінкова та ниркова недостатність, які деколи розвиваються блискавично (протягом декількох діб), що може призвести до смерті. Смертність при тяжкій формі перебігу хвороби сягає 30-35 відсотків.

У процесі одужання починає формуватися стійкий імунітет до лептоспір. При проведенні адекватної антибіотикотерапії рецидиви хвороби не розвиваються, настає повне очищення організму від збудника. Хронічних форм цієї хвороби не спостерігають.

Хворий не становить небезпеки дляінших людей, адже лептоспіра швидко гине через сильнокисле середовище шлункового соку.

Підготувала Вікторія ГАЙДАМАШКО

Переглядів: 101  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.