ГАННА ДАНІЛОВА: В 70 ДО СТАРОСТІ ДАЛЕКО
1-08-2016, 22:09 | Автор: Admin | Категорsя: Новини
У родині, де 70 років тому п’ятого серпня народилась Ганна Романівна Данілова, ніхто не працював в медичній галузі. Тож, не зрозуміло, від кого маленька Ганнуся перейнялась любов’ю до цієї професії, але не зрадила їй до сьогодні (можливо, її душа прийшла на землю із основною ціллю – допомагати людям у хворобах ?!). На сьогодні у Данілової лікарського стажу понад 40 рік, загального – 55.

 Після восьмого класу роздумів, де продовжувати навчання, не було - поступила у Кам’янець-Подільське медичне училище. За розподілом пропрацювала два роки фельдшером-лаборантом в Молдавії, у районній санепідстанції.  Далі - навчання у Дніпропетровському медичному інституті.  У вищому закладі була гарна база, знання давали ґрунтовні, тож  молодий лікар приїхала за направленням у Кам’янець-Подільський впевнена у своїх можливостях. Влаштувалась дільничним терапевтом, що обслуговував жителів мікрорайонів Цукровий завод та Підзамче. За 15 років люди цих частин міста  як близьку людину зустрічали обізнаного і чуйного дільничного лікаря.

Тим часом на вул. Франка збудували нову медсанчастину заводу «Електроприлад». З 1990 року Данілову призначено заступником головного лікаря медсанчастини із поліклінічної роботи. На цій посади пропрацювала теж 15 років.

 Після реорганізації усіх поліклінік Кам’янця-Подільського в одну міську поліклініку №1, Ганна Романівна зайнялась розвитком геріатричної системи. Зараз займає посаду головного геріатра Кам’янця-Подільського. Поряд із цим залишається «правою рукою» з господарської частини головного лікаря міської поліклініки №1 Бориса Ярославовича Цвігуна у приміщенні по вул. Франка.

Данілова з гордістю і задоволенням показує будівлю: «Тут для мене кожна цеглина рідна, адже прийшла працювати із дня відкриття. На той час поліклініка «Електроприладу» будувалось за новим проектом, і до сьогодні будинок за планом є найкращим серед медичних корпусів міста.  У нас гарні кабінети із великими вікнами, значні площі розширювачів на коридорах, гарний спортзал, широко розгалужена водопостачальна мережа. Після реорганізації приміщення, яке пройде незабаром, поліклініка стане однією із найкращих не тільки у місті. Є усі будівельні можливості її такою зробити.  Зараз на Франка приймають три дільничні терапевти і три лікаря сімейної практики, невропатолог, хірург.  Гарні філії відділення денного стаціонару та хірургії. Не дарма останнє (йдеться про хірургію) орендували професори із Києва».

На обліку у геронтолога стоїть 2650 жителів Кам’янця-Подільського – ветеранів війни та праці.

- Ці люди знають Другу світову війну, бачили багато бід і болю, але зараз такі беззахисні зі своєю одинокістю та немічністю. Прикро це підкреслювати, але багато із них є буквально годувальниками своїх дітей, онуків. Приходять і просять підтримати їх і продовжити життя, адже ветеранська пенсія – значна частина доходу сім’ї.  Матеріальне становище моїх підопічних погіршується. Якщо раніше були хоч безкоштовні рецепти на українські ліки, то зараз і цього позбулись, - бідкається про своїх підопічних Ганна Романівна і додає, - Добре, що у місті є Центр соціальної реабілітації «Турбота», де можуть за людьми поважного віку доглянути, надати необхідні медичні послуги.

 У Київському геріатричному центрі постійно підвищую свою кваліфікацію.  Керівник центру надавала статистику: по даним ВОЗ медицина впливає на здоров’я людини тільки на 10 відсотків, 50 становлять умови життя, 20 – генетичний фактор, 20 – екологія.  Умови життя погіршуються, екологія теж, що впливає на генофонд українців.  Зараз середній вік проживання в нашій державі 66-67 років, а чоловіки живуть й того менше. Тому завдання геронтології збільшити кількість прожитих літ, а найголовніше, щоб ці літа були активними.

 Наука геронтологія дуже цікава для лікаря, адже у похилому віці відбувається атиповий перебіг хвороб, симптоматика їх стерта, реактивність організму понижена, тому є схильність перебігу захворювань без підвищення температури тіла. Також у пенсіонерів кардинально змінюється образ життя, що теж впливає на здоров’я, багато факторів їх гнітять. Деколи потрібні постійні серцеві, болевтамувальні, снодійні препарати, адже у поважному віці сон повинен бути не менше 8-ми годин. Дозу ліків деколи потрібно зменшувати у 1,5-2 рази, а режим харчування стає одним із основних напрямків у профілактиці хвороб. Серед м’ясних продуктів має переважати риба. Серед гарнірів – каші, особливо вівсянка та гречка, які не дають повноти.  Не останнє місце займають молочно-кисли продукти такі, як кефір, йогурт, ряжанка, нежирний м’який сир. Яйце також повинно бути у раціоні старших людей. Овочі, фрукти, ягоди – основа раціону, особливо в теплу пору року.  А ще у геріатрів є принципи: «Чого дуже хоче душа – дозволяйте собі скуштувати, але не переїдайте» і «Треба себе обов’язково любити».

Медицина забирає у Данілової  левову частину часу, але вона примудряється ще й бути активною у громадському житті. З 1998 по 2002 рік -  депутат Хмельницької обласної ради. Зараз член медико-соціальної комісії у  міській Раді ветеранів війни. Завжди приймає активну участь під час виборчого процесу, у гущині політичного життя регіону.

 Колеги Ганни Романівни  поряд із фаховістю відмічають її старанність до будь якої роботи з молодості.  Будучи ще інтерном, так чітко і докладно заповнила посильний лист на МСЕК, що старші досвідчені лікарі хвалили і показували, як приклад.   

Вона переймається кожним пацієнтом, адже у конкретної людина своя доля і свій розвиток хвороби.  І хоча лікарів вчать, і ,навіть, наказують, не брати до серця особисте життя пацієнтів, адже на всіх серця не вистачить, але Данілова так не може. Пацієнти, особливо геронтологічні хворі, вважають, що лікар повинен вислухати усі їх проблеми, а не тільки медичні. І вислуховує Ганна Романівна їх сповідь.  Знає -  чуйне відношення деколи працює краще фармакологічних ліків.  

Відпочиває і розслабляється ювілярка у колі сімей двох синів та любих онуків, яких п’ять – четверо хлопців і дівчинка. Старший  онук Олександр (23 роки) закінчив у Польщі фінансовий вуз, наступний Денис (22 роки) вчиться у магістратурі в Києві. Максим і Богдан – школярі 10-ти і 8-ми років.  Онучці Ганнусі 13 років – після 9-го класу планує навчатись у Кам’янець-Подільському медичному училищі. Нею бабуся не натішиться, адже як і у Ганни Романівни, велике бажання присвятити себе медицині.    

На запитання «Що для Вас 70 років?»,  Данілова філософськи відповіла: «Всесвітня організація охорони здоров’я вважає молодий вік до 35 років, середній  – з 36 до 59, із 60 до 74 – похилий вік, із 75 до 90 – старечий, понад 90 і більше – довгожителі. Мене 5 років до старості, тож ще  активно попрацюю».

Спілкувалась Вікторія ГАЙДАМАШКО
Переглядів: 114  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.