БОРИС ЦВІГУН: У НАС ПРАЦЮТЬ ФАХІВЦІ ДО ЯКИХ ЙДУТЬ ЛЮДИ
3-03-2017, 14:49 | Автор: Admin | Категорsя: Новини

Міську поліклініку та її філії хоч раз на рік відвідує кожен житель Кам’янця-Подільського. У руках головного лікаря поліклініки Бориса Цвігуна аналіз роботи закладу за 2016 рік. У сухих цифрах статистики можна побачити, як досягнення колективу, та і його резерви. На деяких звітних цифрах документу були зосереджені запитання до співрозмовника.

- Борисе Ярославовичу, цифра відвідувань пацієнтів за минулий рік становить 299109, у 2015році - 287914.За рахунок кого відбулось збільшення?

- Кількість міських жителів, які звертаються у поліклініку, протягом останніх років майже не змінюється. Збільшення відбулось за рахунок людей, які проживають у сільській місцевості. Ми людям з району не відмовляємо, адже за законом кожен пацієнт має право вільного вибору, як лікаря, так і медзакладу. Крім того поліклініка - заклад невідкладної допомоги, тож не маємо право відмовити нікому.

Коли до мене іноді звертаються обурені пацієнти з приводу черг під кабінетами, показую їм іншу «сторону медалі». Черги говорять про те, що у нас працюють фахівці до яких йдуть люди. Інша справа, що пацієнт не завжди користується можливістю відвідати спеціаліста у другу зміну.

- Кількість проведених операцій дещо збільшилась ( 2832 проти 2638). А є ще резерви росту, бо пацієнту вигідніше, щоб незначну операцію провели амбулаторно і він пішов додому?

- Свого часу ми були єдині в області, що мали амбулаторний хірургічний блок. Цифри протягом останніх років залишаються сталими. Є два чинники, які впливають на цифру: відбулась зміна поколінь лікарів - хірургів та у відділенні немає наркозно-дихального апарату, що не дає можливість проводити загальне знечулення.

- За статистикою зменшилась кількість знятих електрокардіограм ( 2016 р.10726 проти 11593 у 2015р.)…

- Амбулаторії сімейної медицини практично всі мають ЕКГ- апарати, тож частково перебрали на себе цю діагностику. Минулого року поліклініка отримала багатоканальний сучасний ЕКГ- апарат, який дасть можливість більш швидко обслуговувати пацієнтів, отже пришвидшить просування черги під кабінетом.

Дещо знизилась і цифра кількості жінок, що відвідали оглядовий кабінет (9239 проти 9673). Тут теж причина у збільшенні кількості приватних лікарів - гінекологів. Ці фахівці перебирають на себе профілактичний огляд пацієнток. Цифра зменшення нічим не загрожує, адже головне, щоб жінки були вчасно оглянуті. Незабаром і в амбулаторіях сімейно медицини будуть приймати акушери-гінекологи.

-У денному стаціонарі проліковано 11885 хворих, цифра вражає. Чи не збираєтесь розширюватись?

- Ні, у нас є 47 ліжок терапевтичного профілю та 15 хірургічного. Цього достатньо для виконання усіх маніпуляцій. Просто більшість людей намагаються пройти призначення у першій половині дня, що деколи викликає черги. Стаціонар працює у дві зміни, тим, хто не хоче чекати, раджу приходити у більш пізній час.

- Чи на повну потужність використовуються рентгенапарати, зокрема сучасний цифровий у філії по вул. Франка ?

- Виникає проблема із чергами в рентгенкабінет на Огієнка, бо люди не хочуть доїзджати в поліклініку на Руських фільварках. А взагалі навантаження на одного лікаря-рентгенолога більше на 40 відсотків за норму. Тут інша проблема рентгенологічної служби поліклініки: не можемо забезпечити пацієнтів безкоштовною рентгенівською плівкою, адже це непосильний тягар для бюджету закладу.

- Яка доля фтизіатричної служби? Кажуть, що її взагалі закриють і передадуть хворих терапевтам та сімейним лікарям.

- Ця служба виконує свою надважливу роль. Як колись казав Горький: «Туберкульоз – це хвороба підвалів», але зараз приєдналась кількість людей із соціально-адаптованих верств населення.Можливо, у цій службі не буде працювати стільки медпрацівників, адже за кордоном фтизіатрів у такій кількості, як у нас, немає. Та ні про яке закриття (ліквідації) фтизіатричного відділення у нашому місті не йдеться.

- За рахунок чого збільшилась кількість ЛОР - втручань (563 проти 532)?

- Набагато більше почали приймати дитячого населення. Ми підготовили ЛОР -лікаря, який має спеціалізацію по медичній допомозі дітям. Стосовно хірургічних ЛОР - втручань, поліклініка вже давно у передових в області.

- Що стоїть за показником збільшення кількості людей обстежених на глюкозу крові (31971 проти 28845)?

- Чим швидше у людини виявлено діабет, тим скоріше вона буде вести необхідний спосіб життя, менше здобуде ускладнень – відповідно менше коштів на ліки. Дорого державі корегувати рівень глюкози таблетованими препаратами, а ще дорожче – інсуліном. Ми впливаємона показник збільшення кількості проведених аналізів на глюкозу вже протягом 15-ти років. І бачимо - переважна більшість виявленого діабету у пацієнтів на ранніх стадіях, що добре і соціально, і економічно.

- У фізіотерапевтичному відділенні за 2016 рік проліковано 16126 дорослих та 1950 дітей, але відділення на базі водолікарні має набагато більший резерв. Які плани щодо його реабілітаційних можливостей?

- Кількість відпущених процедур у порівнянні із 2015 роком скоротилась май же на 20 відсотків. Частину фізіопроцедур перебрали на себе амбулаторії сімейної медицини. Дається взнаки, що у водолікарні останню апаратуру для фізіотерапії придбали ще 30 років тому і більше, воно застаріло морально і фізично. Подальший розвиток поліклініки, як профілактично-діагностичного центру на площах по вул. Франка, бачимо урозширенні і осучасненні саме фізіотерапевтичного відділення. Та щоб сформувати Центр, як бальнеологічний осередок, потрібно великі кошти. Колектив поліклініки надіється на підтримку міської ради, народного депутата Володимира Мельниченка, і усіх, хто бачить наше місто курортом.

 

Спілкувалась Вікторія ГАЙДАМАШКО
Переглядів: 50  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.