Про шкідливість самолікування
3-03-2017, 14:49 | Автор: Admin | Категорsя: Новини

В останні роки різко зріс продаж ліків без рецептів, найбільшим попитом користуються знеболювальні, ліки від застуди, а також препарати для лікування ожиріння. Безконтрольно також вживаються й інші ліки: антибіотики, гормональні препарати, серцево-судинні тощо.

Експерти інституту Горшеніна оприлюднили результати дослідження «Медицина в Україні». Як з’ясувалося, у випадку хвороби, майже третина респондентів воліють лікуватися самостійно.

Тенденція до самолікування простежується у відповідях на питання про критерії вибору ліків. Так 42,2% опитаних купують лікарські препарати за призначенням лікарів, 36,8 % - при покупці ліків керуються особистим досвідом. Рекомендаціями фармацевта в аптеці керуються 10,4 % опитаних, 6,6 % - купують ліки за порадами друзів, знайомих, а от 1,9 % - розрекламовані лікарські препарати.

Тобто за результатами цих та інших досліджень можна зробити висновок, що українське суспільство майже масово займається самолікуванням.

При масовому самолікуванні, коли люди, наслухавшись реклами або сусідів, безконтрольно ковтають всі пігулки підряд, це нічого неприносить, крім шкоди. При самопризначенні ліків, далеко не всі знайомляться з інструкцією до лікарського препарату; з показаннями, протипоказаннями, побічними ефектами, взаємодією з іншими ліками, та навіть ті, що прочитують інструкцію, безумовно, не можуть правильно, без спеціальної освіти, трактувати її – в інструкції безліч спеціальних медичних термінів не відомих широкому загалу.

При призначенні ліків важливо враховувати перебіг хвороби, стадію недуги, давність захворювання, індивідуальність організму хворого. Слід обов’язково брати до уваги супутні захворювання, щоб лікуючи одну хворобу не нашкодити іншій, та всьому організму в цілому.

Із реклами ми дізнаємось: як позбудитися головного чи м’язового болю, допомогти своєму шлунку засвоїти неймовірну кількість їжі, вберегтися від стресів тощо. Та на жаль, не можуть рекламовані лікарські препарати допомогти всім хворим з подібною недугою, бо у кожного з препаратів є свої протипоказання, що не дозволяє приймати препарат всім хворим на таке захворювання. Не варто особливо покладатись і на поради знайомих: що добре одному – для іншого додаткові проблеми. Так само, не можна довіряти свої проблеми зі здоров’ям аптечним працівникам. Як можна призначити лікування наосліп: не поспілкувавшись із хворим, та не оглянувши його.

Щороку в Україні фіксується до 40 тисяч повідомлень про неправильне застосування ліків, що призвели до різних серйозних побічних ефектів. І серед них – близько 100 смертельних випадків.

ВООЗ попереджає: смертність від неправильного та неконтрольованого вживання ліків посідає 5 місце у світі.

Тож будьте більш обачливими. Не лікуйтеся на свій розсуд. Адекватне лікування може призначити тільки лікар.

 

Лікар Горбань О.Д.

Переглядів: 34  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.