6 березня - Всесвітній день боротьби із глаукомою
6-03-2017, 14:50 | Автор: Admin | Категорsя: Новини

6 березня - Всесвітній день боротьби із глаукомою. Ми звернулись до лікаря-офтальмолога Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1 Олега Собка, щоб пояснив, чим ця очна хвороба так небезпечна, що у календарі для неї виділили день.

- Глаукома – одна із основних причин незворотньої сліпоти, - говорить Олег Володимирович, - Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням, що становить 13,5% усіх випадків сліпоти в світі.

У місті за минулий рік було обстежено 13828 хворих, у 26 виявлено глаукому, із них у 19-ти в першій стадії. У 2015 році ці цифри були ще більші – 37 випадків виявлення глаукоми.

Хворобахарактеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору - людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата.

Глаукома може протікати й гостро, тому потрібно звернути увагу на такі симптоми, як різкий біль в оці і відповідній стороні голови, затуманення зору, набряк роговиці і розширення зіниці при відсутності її реакції на світло, появлення ореолу навкруги джерел світла (лампи розжарювання, свічки).

Нажаль глаукома молодшає, якщо раніше лікарі радили перевіряти очний тиск після 45-ти років, то зараз почастішали випадки глаукоми в 30-35 років. Тож після 40 років обов’язково треба щороку вимірювати очний тиск.

Зараз науковці довели, що атрофія зорового нерву генетично спадкова. Якщо раніше говорили, що підняття тиску в оці веде до відмирання зорового нерву, то тепер, що підняття тиску є наслідком хвороби. Тож йдеться про глаукому і при високому і при нормальному тиску. Якщо ваші близькі родичі страждають на цю недугу – потрібно більш уважно стежити за очним тиском і знати, що ви знаходитесь у групі ризику.

Повністю зупинити процес надзвичайно складно, але кваліфікована допомога здатна уповільнити розвиток глаукоми. Методи лікування мють декілька напрямків. Консервативний полягає у закапуванні спеціальних крапель. При ньому однозначно потрібне щомісячне вимірюванням тиску в оці. Другий напрямок – хірургічний, який дозволяє знизити очний тиск на тривалий час.

Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста. Пам’ятайте - найважливішим чинником для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення!

 

Вікторія ГАЙДАМАШКО

 

Переглядів: 49  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.