ОДИН З ФУНДАТОРІВ МІСЬКОЇ ПОЛІКЛІНІКИ
28-03-2017, 14:55 | Автор: Admin | Категорsя: Новини

7 квітня виповнюється 80 років Михайлу Андрійовичу Корнійчуку. Людина добре відома кам’янчанам середнього та старшого віку, особливо медикам, адже свого часу 20 років(з 1978 по 1998 роки) очолював центральну міську поліклініку. Тоді вона (поліклініка) входила до складу Кам’янець-Подільської міської лікарні, тож посада називалась «заступник головного лікаря із поліклінічної роботи».

За рік до спеціалістів поліклініки звертаються тисячі людей, отже робота керівника цього закладу завжди на виду. Від колег та пересічних кам’янчан про Корнійчука можна почути тільки добрі відгуки, але про себе Михайло Андрійович розказувати не любить, бо є скромною та не публічною людиною. Тож короткий життєпис ювіляра складався із його автобіографії та спогадів співробітників.

Народився ювіляр у сім’ї колгоспників в селі Біляни Могилів-Подільського району Вінницької області. Після закінчення школи у 1954 році працював рахівником у колгоспі. Чотири роки віддав службі у військово-морському флоті на Балтиці, повернувся у село на попереднє місце роботи.

У сім’їніхто до медицини не був причетний, та, як згадує Корнійчук, «ніби щось всередині підштовхнуло вчитися на лікаря».Кмітливий та здібний хлопець подав документи до Чернівецького медичного інституту, на лікарський факультет і поступив.Після закінчення вузу його розподілено у Летичівську центральну районну лікарню. Там отримав не тільки перший досвід роботи лікарем-терапевтом, але й зустрів свою долю – дружину Людмилу, яка закінчила Кам’янець-Подільське медичне училище і теж працювала за розподілом.

У 1972 році Корнійчука підвищили - направили до Меджибіжської дільничної лікарні головним лікарем. Там він пропрацював п’ять років і отримав гарний багаж знань організатора медичної справи.

На той час сім’я Корнійчуків вирішила перебратись до Кам’янець-Подільського. У 1977 році Михайло Андрійович перевівся на роботу лікарем-терапевтом до Кам’янець-Подільського військово-інженерного училища. Але обласне керівництво охорони здоров’я звернуло увагу на здібного організатора і 1978 року його було запрошено на посаду заступника головного лікаря Кам’янець-Подільської міської лікарні з поліклінічної роботи. Два десятки років віддав Михайло Андрійович медзакладу, це були найплодовитіші і найефективніші роки у кар’єрі ювіляра. Усі співробітники поліклініки, що працювали із Корнійчуком, говорять про нього, як виваженого, пунктуального керівника, що ніколи не запізнювався і тримав слово. Будучи вимогливим до себе, добросовісним, того ж добивався у підлеглих. Тож Корній (так по-доброму називали керівника) був основою спокою та стабільності у поліклініці.

Із виходом на пенсію Корнійчук ще довгі роки працював у рідному колективі поліклініки. Маючи величезний досвід, обіймав посаду заступника головного лікаря з ЛКК, згодом - лікаря-терапевта, що опікувався ветеранами ВВВ і начальником штабу цивільної оборони. Остаточновирішив закінчити трудову діяльністьМихайло Андрійович тільки у 2014 році за станом здоров’я.

Зараз ветеран медслужби зігрітий любов’ю родинного кола. Поруч дружина із якою прожили більше 45-ти років, дві донки та онука. Людмила Анатоліївна і до сьогодні працює акушеркою у міському пологовому відділенні. Старша донька Ольга закінчила економічний факультет Кам’янець-Подільського аграрно-технічного університету, бухгалтер. Молодша Тетяна свого часу закінчила інститут іноземних мов, зараз працює у Кам’янець-Подільському національному університеті. Онука Віра закінчила Харківський педагогічнийуніверситет.

Такі, як Михайло Андрійович, - ходяча історія медицини міста. Він із автором книги про місцевих медиків Іваном Кошелевим у 2012 році працював над відеофільмом. До Дня медичного працівника було вирішено відобразити життя та діяльність усіх медзакладів Кам’янця. Разом ветерани підняли архівні документи, знайшли багато світлин минулих років, засняли на відеокамеру кращих працівників кам’янецької медицини, розробили сценарій та текст супроводу.Михайло Андрійович виступив також у якості диктора, адже має спокійний, проникливий голос. Цей відеофільм залишиться чудовою згадкою нащадкам про світочів медицини Кам’янця-Подільського до яких належить і Корнійчук.

Ювіляру - здоров’я, родинного затишку, достатку, спокою та миру на рідній землі!

Спілкувалась Вікторія ГАЙДАМАШКО
Переглядів: 53  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.