Вимірювання артеріального тиску городянам
7-04-2017, 10:11 | Автор: Admin | Категорsя: Новини

Цього тижня у Кам’янці-Подільському відбувається акція з вимірювання артеріального тиску городянам. Вже перші дні показали маштабність такої хвороби, як гіпертонія. Підвищений тиск спостерігається у всіх категоріях громадян, починаючи із 30 років і старших. Великий відсоток таких, хто дізнався про свій підвищений артеріальний тиск вперше. Чим загрожує не лікована гіпертонія розповідає невропатолог Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1 Людмила Смольницька:

- Підвищений артеріальний тиск - один із факторів ризику гострих порушень мозкового кровообігу таких, як інсульт. Він буває двох видів – ішемічний та геморагічний. Особливо часто підвищений тиск є причиної геморагічного інсульту, коли стається крововилив у ділянку мозку через судину, що лопнула. Такий крововилив у мозок може мати летальні наслідки. Профілактика інсульту є актуальною не тільки для медицини, а й суспільства, бо смертність при цій хворобі висока (20-40% помирає протягом першого місяця захворювання), а серед тих, хто залишився живим більше половини мають стійку інвалідність.

Головним фактором ризику є вік. До 45 років ризик інсульту відносно низький, протягом подальших 20 років виникає у одного з 30 чоловік. Далі його вірогідність істотно зростає. Але останніми роками можна говорити про «помолодшання» інсульту, що дуже насторожує, це здебільшого викликано психо-емоційно напруженим ритмом життя. Тому навіть молодим людям потрібно при нагоді вимірювати артеріальний тиск.

В цілому ризик розвитку інсульту у чоловіків на 30% вище, ніж у жінок. Однак це характерно тільки для вікової групи від 45 до 64 років. У віці старше 65 років ризик інсульту у чоловіків і жінок практично не відрізняється.

Також до основних факторів ризику інсульту відносять захворювання серця, куріння, зловживання алкоголем, високий рівень холестерину в крові, цукровий діабет, надмірне вживання солі. Поєднання негативних факторів призводить до значного збільшення вірогідності отримати інсульт. Але переважну більшість цих факторів людина може корегувати. Якраз гіпертонія – один із них. Нажаль, існує сумна статистика, що лише половина людей, які хворіють на гіпертонію, знають про це; лише половина із тих, що знають про свою хворобу - лікуються; лише половина із тих, хто лікується – роблять це ефективно.

Одним із неправильних підходів є самолікування. Доволі часто людина звертається до працівників аптек: «А щоб Ви мені порадили при високому тиску?»Або сусідка чи знайома приймають певний препарат, чому б мені не спробувати? Справа у тому, що ліків від гіпертонії дуже багато. Різні групи препаратів характеризуються різними механізмами дії. Людина не фахівець не в змозі правильно підібрати схему лікування, тим самим може нашкодити собі. Наприклад, є ліки, що понижують тиск і одночасно сповільнюють серцебиття. Людини із таким ритмом завдасть собі шкоду, приймаючи такі таблетки. Є препарати, які протипоказані при цукровому діабеті. Тому потрібно обов’язково звертатись до спеціаліста, щоб отримати правильну схему лікування.

Важливо знати, що прийом призначених препаратів має бутипостійним. Лікування із часом може змінюватись в залежності від рівня тиску, але не перериватись.

Якщо гіпертонія у людини виявлена вперше їй призначають певний медпрепарат. За рекомендацією лікаря тиск потрібно вимірювати декілька раз на добу (зранку, вдень, ввечері) і вести графік показників протягом двох тижнів. За цими даними лікар оцінює ефективність лікування. Для будь-якого віку тиск не повинен перевищувати цифри 140/90.

Фраза "Легше попередити, ніж лікувати" особливо характеризує інсульт, тож сама людина може багато зробити, щоб його уникнути.

Спілкувалась Вікторія Гайдамашко.

Переглядів: 49  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.