ПОБІЧНІ ДІЇ МЕДПРЕПАРАТІВ ВІДСТЕЖУЮТЬ
13-09-2016, 10:31 | Автор: Admin | Категорsя: Новини » Поліклініка інформує
За статистикою 11 тисяч побічних реакцій на медпрепарати зареєстровано в Україні з початку 2016 року.                  
У медичних новинах вкотре інформують про тимчасову заборону на один із медичних препаратів, що призвів до смерті людини. Цього разу йдеться про протипухлинні ліки МЕТОТРЕКСАТ-ТЕВА серія 15В19КС. Як повинні поводитись медики у разі виявлення побічних дій ліків? Відповідає заступник міського голови Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1  Артур Савицький:
- В Україні є Державна служба лікарських засобів та виробів медичного призначення  і Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів  в обов’язки яких входить контроль за використанням та правильним зберіганням медичних препаратів. Вони ведуть нагляд за  усіма аптечними закладами, медичними установами, медичними складами тощо.   Якщо  у пацієнта спостерігається не звична реакція на лікаський засоб,  медпрацівник повинен заповнити спеціальний бланк « Побічна реакція на лікарський засіб», де вказаюється діагноз пацієнта; його вік; препарати, що вживаються разом із цим лікарським засобом; назва препарату; його серія; дата випуску; термін придатності; коли зареєстрований в Україні. Бланк передається у вищезгадані організації.  Наш заклад та інші установи охорони здоров’я приблизно раз на 2-3 дні отримують приписи від  державної установи, де повідомляється, який препарат, якої серії привів до  побічних реакцій або спричинив летальний випадок.  Такий препарат вилучається з обігу, або потрапляє під тимчасовий карантин, або тимчасово вилучається із використання.
 Відповідно припису медики  адекватно реагують.   Пам’ятаємо, як декілька років тому  стались смертельні випатки від використання вакцини проти кіру.  У поліклініці одразу поставили цю вакцину на карантин, вона зберігалась майже півроку, потім її вилучили і відвезли на утилізацію. Державна служба досить прискіпливо перевіряє усі звернення,  у цьому впевнився на власному прикладі.  Коли я свого часу написав про побічну дію гіпотензивного препарату (він був придбаний за кордоном), мені передзвонили  і уточнили місце покупки, адже в Україну така серія не завозилась.  Тож відчув, що служба насправді моніторить звернення щодо побічних дії медпрепаратів.
Вікторія ГАЙДАМАШКО.
Переглядів: 116  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.