Науково-практична конференція в м. Івано-Франківськ
2-10-2013, 16:07 | Автор: serenity | Категорsя: Новини » Статті

Науково-практична конференція в м. Івано-ФранківськЧлени асоціації сімейних лікарів міста заступник головного лікаря з медичної частини Савицький А.М. та головний лікар центру ПМСД О.В. Чернець відвідали науково-практичну конференцію «Розробка і впровадження стандартів надання паліативної допомоги в Україні», що відбулась 26-27 вересня в м. Івано-Франківськ. Для участі у заході на Івано-Франківщину завітали делегації з Польщі, Білорусі, Молдови, Росії, Таджикистану.

Як зазначила представникам ЗМІ завідувач виїзного консультативного відділення обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмила Андріїшин, конференція не випадково проводилась саме в м. Івано-Франківську. Адже місто має певні напрацювання з розвитку паліативної допомоги і навчально-методичну базу. Впродовж 17 років в обласному центрі діє хоспіс, співробітники якого опікуються невиліковно хворими та надають підтримку їхнім родинам. За цей час на базі хоспісу понад 3 тис. слухачів з різних регіонів України отримали практичні навики надання паліативної допомоги.

Визначаючи мету проведення конференції, Людмила Андріїшин наголосила на необхідності розробки шляхів, напрямків та стандартів надання паліативної допомоги, які з часом можна було б впровадити у нашій державі.

Сьогодні, на думку голови правління Всеукраїнської Ліги сприяння і розвитку паліативної допомоги Василя Князевича, найважливіше - змінити у суспільстві філософію ставлення до процесів життя і смерті людини.

«Маємо збудувати через років 15, я вірю в це, суспільство, де кожен зрозуміє: поки ти молодий, поки ти здоровий - допоможи тим, хто не може сам собі дати раду, - зазначив Василь Князевич. – Бо потім, коли ти станеш таким, твій приклад буде наслідуватися. Є ряд європейських країн, які можуть бути взірцем щодо цього. Це – майбутнє».

Наближаючись до майбутнього, Всеукраїнська Ліга ініціювала створення в Україні державної програми розвитку паліативної допомоги. Представники Ліги, за словами Василя Князевича, виписали стратегію такого розвитку до 2022 року.

На сьогодні в Івано-Франківській області проходить будівництво вже хоспісу для дітей в м. Надвірна.

А в Хмельницькій області - хоспісні заклади відсутні.

На протязі останніх 4 років в місті неодноразово піднімалось питання відкриття хоспісу з ініціативи членів асоціації сімейних лікарів міста. Але нажаль вирішення його відкладене на невизначений період.

За сприяння асоціації сімейних лікарів міста, управління охорони здоров’я, міська рада прийняла участь в Всеукраїнському конкурсі державного фонду сприяння місцевого самоврядування в Україні та поданий спільний проект «Створення виїзної служби по наданню паліативної допомоги», визнано переможцем конкурсу з відповідним фінансуванням у 2014 році.

Незабаром вмісті відбудеться чергова зустріч представників Міжнародного Фонду «Відродження», Всеукраїнської Ліги сприяння і розвитку паліативної допомоги з членами асоціації, лікарями первинної ланки, поліклініки та лікарні, депутатами обласної та міської рад з питань надання паліативної та хоспісної допомоги жителям нашого регіону.

На фото зліва направо: Валерій Завгородній – директор Полтавської обласної благодійної організації «Асоціація хоспісної та паліативної допомоги», Олександр Чернець – головний лікар КП БУ «Центр ПМСД», Василь Князевич - екс-міністр охорони здоров’я України, голова правління Всеукраїнської Ліги сприяння і розвитку паліативної допомоги, Артур Савицький – заступник головного лікаря по медичній частині КП міської поліклініки №1.
Переглядів: 2303  |  Коментарів: (0)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.