АРТУР САВИЦЬКИЙ: "БІЛІ СМУГИ РОЗШИРЮЮТЬСЯ"
18-02-2014, 11:39 | Автор: serenity | Категорsя: Новини » Статті
- Артуре Миколайовичу, які події у житті поліклініки минулого року Ви б відзначили?
- У травні 2013 року відбувся розподіл поліклініки на власне поліклініку із вузькопрофільними спеціалістами і діагностичними службами та центр первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД). До останнього відійшла вся терапевтична медична допомога та частина дільничної педіатричної служби.
Сама ідея розподілу є гарною, бо, за статистичними даними, 80 відсотків людей отримують допомогу і лікування на рівні дільничного терапевта, сімейного лікаря. Якраз ПМСД є першим етапом звернення пацієнта за отриманням медичної допомоги. У нас ця ділянка фахівців кваліфікована, біль­шість пройшли навчання на засадах сімейної медицини, знають неврологію, травматологію, педіатрію.
- Чому кількість пацієнтів з кожним роком збільшується?
- Тут є багато чинників. Це - старіння нації, екологія, режим роботи, харчування і відпочинку тощо. Проте найбільша проблема - у ставленні пацієнтів до свого здоров'я. Люди забувають чи не знають про те, що медицина лише на 15 відсотків відповідає за здоров'я. Основні ж фактори впливу - генетика та спосіб життя, режим роботи.
Часто людина, звертаючись за допомогою, вважає, що є чудодійна пігулка, котра дозволить всі проблеми вирішити одразу. А такого дива не відбувається. До певного віку на здоров'я звертається дуже мало уваги - переїдаємо, ведемо малорухливий спосіб життя, маємо певні шкідливі звички. Тож відповідно і хвороба не може зникнути одразу.
Якщо подивитись на сучасну молодь, то більшість у юному віці вже мають слабке здоров'я. У цьому винні, в першу чергу, не держава, а батьки. Коли ввечері бачу молодь із пляшками пива, а зранку десь за будинками, що межують із школами, дівчатка з хлопчиками курять - це, безумовно, недогляд батьків.
- Але є і спроби держави якимось чином вплинути на здоров'я громадян?
- Так, одним із прикладів є запровадження пілотного проекту з забезпечення населення гіпотензивними ліками (ті, що знижують кров'яний тиск). Головним чинником стало те, що люди відучились від того, що лікування має призначати лікар. У нас ліки пацієнт виписує собі сам, придбаває в аптеці. І коли громадянам почали відмовляти у придбанні пігулок без рецепту, це викликало обурення. Але ж тільки лікар фахово може підібрати ліки, їх дозування, дати рекомендацію щодо способу життя, харчування. Лише у такому випадку від лікування буде толк.
Та навіть правильно піді­брані препарати люди не вживають постійно. За статистикою, при наявності підвищеного тиску 60 відсотків громадян починають приймати приписані ліки. Із них 30 відсотків продовжують приймати більше, ніж два місяці, і тільки 10 відсотків вживають постійно. Тобто людині стало легше і вона кидає лікування.
Взятий під контроль прийом гіпотензивних ліків показав, що ми маємо, хоч і не значне, але зниження кількості інсультів і смертності від церебро-васкулярних хвороб. Тож виходить, що наших громадян треба примушувати дбати про своє здоров'я.
За даними обласного статистичного відділу, смертність від захворювань серцево-судинної системи зменшилась на 6,3%, а кількість інфарктів - на 6%.
Також постійно потрібно пояснювати громадянам необхідність проходження флюорографії (хоча всі знають небезпеку туберкульозу), обстеження крові на вміст глюкози (раннє виявлення цукрового діабету). Потрібно хоча б раз у рік відвідати свого дільничного лікаря і здати основні аналізи. А наші люди починають думати про здоров'я тоді, коли його втратили.
- Тепер у міській полі­клініці почали приймати і дорослих, і дітей. Деяких мам це турбує, адже бояться "зараження" від дорослих…
- Коли мама їде з дитиною у маршрутці чи веде її по вулиці, дитина контактує із тими ж самими дорослими. Тож вірогідність передачі інфекції рівноцінна. Крім того, в поліклініці, лікарні чи іншому закладі охорони здоров'я проводяться вологі прибирання з використанням сучасних дезінфікуючих засобів. Інша справа, що діти рухливі і не завжди дорослі у поліклініці адекватно реагують на них, особливо, коли малеча бігає по коридору , а мами в цей час обговорюють щось по мобільних телефонах.
- Як можна потрапити на консультацію до вузького спеціаліста?
- В ідеалі пацієнт має спочатку прийти до свого дільничного лікаря, який весь час спостерігає за пацієнтом, знає про його спадковість, хронічні хвороби. Сімейний лікар має призначити хоча б елементарні обстеження і зорієнтуватись, до якого саме фахівця потрібно спрямувати хворого. Зрозуміло, і зараз вузький спеціаліст не відмовить у прийомі пацієнту - це не гуманно. Але колись ми привчимось починати лікування із відвідин сімейного лікаря.
- Що ще потрібно полі­клініці у плані покращення обстеження пацієнтів?
- Легше сказати, чого нам не потрібно.
Якщо говорити про глобальні проблеми, то конче потрібен пересувний цифровий флюорограф. Народ вже звик до обстеження на цифровому апараті і відмовляється від класичного флюорографа.
Свого часу місто позичало пересувний цифровий рентгенапарат у обласному протитуберкульозному диспансері. За два тижні ми змогли обстежити шість відсотків від кількості кам'янчан, які, зазвичай, перевіряємо у рік на стаціонарному апараті. Активно пройшли флюорографічні обстеження на Підзамчі, у Старому місті, селищі цукрового заводу, інших віддалених мікрорайонах.
Використовуючи цифровий флюорограф, можна під'їхати під будь-який будинок. Така форма огляду зручна для людей. Тож докладатимемо всі зусилля для його придбання.
Ендоскопічне обладнання теж потрібно було б оновити і збільшити його кількість. Ендоскопічний комплекс, який полі­клініка минулого року отримала, - це дуже добре, але вже на часі заміна бронхоскопу, адже він свій ресурс майже використав.
Є проблеми з апаратурою для функціональної діагностики. Апарат для проведення ультразвукового обстеження серця давно вийшов із ладу, тому наші пацієнти змушені проводити такі дослідження у приватних структурах. Також хочу наголосити, що у нас є лише один лікар-ендоскопіст - Віктор Васильович Крайнік. За його від­сутності місто залишається без надання ендоскопічної допомоги.
- Кажуть, що в міській поліклініці знаходиться найкращий мамограф в області.
- Те, що мамограф у нас найкращий, - це правда. Такий ще є в Інституті раку в Києві. Він себе виправдав не один раз, адже дозволяє знаходити пухлини розміром менше, ніж сантиметр, які не можливо відчути руками. Але будь-який апарат є інструментом, яким користується людина. У нас немає вільної ставки лікаря, який би був закріплений за мамографом. Тож для наших лікарів-рентгенологів - це додаткове навантаження. Саме тому деколи на мамографічні обстеження є черга у декілька днів.
- Що Ви можете сказати про спектр лабораторних досліджень. Лікарів поліклініки він задовольняє?
- Поліклініка своєї лабораторії не має. Ми користуємось послугами лабораторії міської лікарні. Перелік послуг та їх якість нас повністю задовольняє. Втім, виходячи з фінансування, лікарня не завжди має кошти на деякі біохімічні обстеження, хоча і завідувачка лабораторією, і адміністрація лікарні завжди докладають багато зусиль для покращення якості роботи.
- Артуре Миколайовичу, запитання Вам, як головному онкологу міста: "Чому у місті не проводиться повне лікування хворих на рак?"
- Лікування онкологічних патологій є багатоетапним, з поєднанням хірургії, променевої та хіміотерапії. Місто не має можливості забезпечити пацієнтам повний комплекс лікування, зокрема, променеву терапію. Деякі види пухлин місцева хірургія №2 оперує, але не всі. Оскільки ми не можемо лікувати комплексно, то переважно всі первинні пацієнти скеровуються на третій рівень надання допомоги - у Хмельницький.
Є у місті і проблема відсутності хоспісу. Роботу з популяризації ідеї його відкриття вже три роки поспіль проводить міська асоціація сімейних ліка­рів, куди входжу і я. Нас на усіх рівнях підтримали, але поки що питання "зависло" через від­сутність коштів.
Ми пишаємось тим, що минулого року змогли створили на базі поліклініки фельдшерську бригаду, яка забезпечує цілодобове і безперебійне надання сильнодіючих знеболюючих онкологічним хворим. Такої бригади немає у інших містах області. Навіть коли були перебої з бензином, міське управління охорони здоров'я знаходило кошти, щоб робота цієї бригади не зупинялась.
Тож поступово розширюємо білі смуги між проблемами.
- Дякуємо за розмову і бажаємо здійснення усього запланованого.
Бесідувала
Вікторія  ГАЙДАМАШКО.
Переглядів: 656  |  Коментарів: (3)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.
Ht'cnhfwsz: --  |  ICQ:
Написав: Hanery (21 лютого 2014 05:12) | Статус:
{rate}
Like abundant of women's fashion, the Abridged Full of replica bags 'Puter is added about looks than function. The accoutrements appear in orange, blue, blah (full-size archetypal only), green, and pink; the accuracy of the colors is ashen by the matte arrangement of the felt. Anniversary uses amber covering for the trim, buckle, bottom, and handle. The central of anniversary is lined with a contrasting, blooming nylon, and several versions of the abate archetypal use the aforementioned adorning actual for the alien pocket. The Abridged Full of rolex replica uk 'Puter keeps it simple and fun, and is a abundant way to tote your Mac about with class.
Ht'cnhfwsz: 8.04.2014  |  ICQ:
Написав: Alananub (9 квітня 2014 12:49) | Статус: Користувач offline
{rate}
Игра MINECRAFT прохождения, баги, секретные комнаты, видео.

майнкрафт 1.5.2
Ht'cnhfwsz: 1.10.2014  |  ICQ:
Написав: udevum (7 березня 2015 02:21) | Статус: Користувач offline