ФІЛОСОФ ІЗ РЕАЛІСТИЧНИМИ ПОГЛЯДАМИ
18-02-2014, 11:43 | Автор: serenity | Категорsя: Новини » Статті
- Якщо згадати минулий рік - він видався важким. Не винятком була і медична сфера. Борисе Ярославовичу, як вдалось міській поліклініці "випливти" без втрат?
- Продовжується реформування системи охорони здоров'я, тож місцеві медики знаходяться у стані змін вже років п'ятнадцять. А реформи потребують двох речей - додаткових робочих рук та фінансів. На жаль, наше місто не потрапило у державний пілотний регіон з реформування охорони здоров'я (хоча підґрунтя для реформ у нас напрацьоване давно). Через це доводиться проводити реформи без допомоги держави.
Міська поліклініка №1 2013 року поділилася на дві частини - Центр первинної медико-сані­тарної допомоги та Центр діагностики. Керівництвом зроблено все, щоб зміна статусу не відбилась на якості обслуговування пацієнтів.
 У будь-якому "розлученні" можливі негативні моменти, особливо це стосується працівників. Проте тут обійшлось без суттєвого негативу. Якби допустили прорахунки - це було б на вустах пацієнтів, адже кожен медпрацівник - потужний "рупор", який щодня спілкується з великою кількістю людей.
Тепер двом окремим юридичним одиницям потрібен час, щоб остаточно розділити функ­ції, підняти на більш якісний рівень роботу новостворених закладів.
Що стосується формування повноцінного діагностичного центру, то у нас, мабуть, більше напрацювань з цього питання, ніж у Міністерстві охорони здоров'я. Діагностичний центр - це прошарок між первинними медиками, сімейними лікарями та стаціонарною допомогою. Центр повинен забрати на себе такі обстеження та консультації, які не можуть провести сімейні медики, а також не завантажувати без потреби лікарню, адже стаціонарне лікування дороге. Один ліжкодень у стаціонарі для бюджету коштує 250-300 гривень, а одне відвідання поліклініки - 30.
У нас є далекоглядні плани, адже були учасниками всеукраїнського гранту на реконструкцію приміщення поліклініки на вулиці Івана Франка. В майбутньо­му там має розміститись діагностичний центр з наданням послуг водолікарні. Але потрібно вкласти величезні кошти.
- Чи не важко буде перейти із приміщення у центрі на околицю міста?
- Важко, адже у багатьох вже є звичка до місця розташування роботи. Але там можна створити нормальні умови як для пацієнтів, так і для медпрацівників. Чи буде важко людям доїхати на Франка на консультацію? Так, але якщо їдуть до Києва, Чернівців, Львова, то і до нас приїдуть. Сподіваємось, що нам допоможуть зробити задумане.
Зрозуміло, що у центрі первинної медико-санітарної допомоги сімейні лікарі повинні забрати на себе набагато більше функцій, розвантаживши спеці­альних лікарів. Але хотіти, щоб сімейний лікар став універсалом на старих окладах, - це не нормально. У бік зменшення має йти навантаження лікаря на дільниці. А ще потрібно значно зменшити кількість писанини - дати можливість лікарю працювати із паці­єнтом, а не бути писарем.
Нині, за нормативами, лікар на прийомі повинен за годину оглянути п'ять первинних паці­єнтів і вісім повторних, тож у середньому на кожного пацієнта відводиться 12 хвилин (окрім психіатра, якому надається 30 хвилин).
Щодо вузьких спеціалістів, то обов'язково потрібно зберегти справжніх фахівців. А це легко визначити - тих, до кого йдуть пацієнти. Таких лікарів потрібно залишити на державній практиці, інших попросити йти на "власні хліби", адже їх "скоротили" самі люди. Це не означає, що такого лікаря "викидають" із медицини. У нього є можливість завоювати довіру пацієнта через особисту практику. Тут можна і навіть потрібно надати йому пільгову оренду приміщення, дозволити отримати ліцензію, а далі нехай доводить свою професійність, увагу та чуйність. І, можливо, до цього лікаря із набуттям досвіду піде більше пацієнтів. Так працює весь світ - фаховість здобувається клієн­турою.
За кордоном питання оплати консультації лікаря вирішуються легше, адже працює страхова медицина. На жаль, страховий ринок медичних послуг в Україні дуже слабкий. Хоча страхові компанії запевняють про згоду відшкодовувати страхові витрати, аби тільки пішли пацієнти. Наш заклад вже має угоди із 15-ма такими компаніями. Кошти надходять невеликі, але вони покривають затрати. Якщо незабаром введуть страхову медицину в Україні, то ми будемо не новачками.
Я - за формування ринку платних послуг не тільки в обласних, але й менших містах. Доцільно їхати у віддалені медичні центри, де є високі технології, коли на місці такого обладнання немає. Але у спеці­алізованих центрах все зрозуміло - висить цінник, який розставляє всі крапки над "і".
В Центрі діагностики у нас теж є платні послуги, адже маємо високотехнологічне обладнання. Без направлення терапевта, сімейного лікаря або "вузького" фахівця людина може пройти деякі обстеження за власним бажанням, але платно. Наприклад, коли пацієнт хоче зробити ендоскопічне дослідження шлунку, аби впевнитись, що у нього все гаразд, та до лікаря за направленням ліньки йти.
Великих доходів від платних послуг немає, але й ці крихти допомагають поліклінічній казні. Наші тарифи контролює відділ цін, антимонопольний кабінет.
- У Вас двері кабінету не тільки для пацієнтів, але й виборців…
- У мене, як керівника медичного закладу, є своя специфіка, адже кам'янчани біль­ше приходять за місцем роботи, а не на депутатський прийом. Звертаються із різних питань, доволі багато не з медичних. Як члену земельної комісії доводиться вирішувати проблеми, пов'язані із землею, також є чимало комунальних запитів. Коли виникають питання, які потребують оперативного вирі­шення, - вони набагато краще вирішуються в робочому порядку.
- Чи вдається через депутатство реалізовувати задумане?
- Прокоментую депутатську діяльність через призму депутатських повноважень у Німеччині. Ще не був депутатом міської ради, коли до мене в гості потрапив німець. Він працював шефом місцевої поліції, а з виходом на пенсію був обраний депутатом на громадських засадах. Там переважно в депутати обирають пенсіонерів, які мають вільний час, досвід, повагу у громаді. На 60 тисяч населення міста - п'ять депутатів. Збираються вони раз на два тижні. Основне питання, яке розглядається, - створення робочих місць для громади. До депутатів приходять із пропозиціями люди, які хочуть розпочати власний бізнес. Єдина довідка, яка вимагається, - нешкідливість виробництва для оточуючого середовища. Через два тижні депутати повинні надати інформацію, які приміщення у місті можна для цього використати, їх вартість, кількість людей, які готові працювати на виробництві, скільки працівників потрібно буде навчити новим професіям, яка планується середня заробітна плата. Також бажано надати перелік фірм-постачальників матеріалів, комплектуючих тощо. Тобто для людини збирається вся інформація, аби вона могла розпочати власну справу.
 Коли мій гість почув, що у Кам'янці - 50 депутатів, то був вражений. Поцікавився їх фаховістю, здивувався, що переважна більшість наших обранців - не юристи чи економісти за фахом. "Вони розподіляють бюджет, а у цьому розуміються? - запитував гість. - Наприклад, у місті потрібно збудувати туалет, відкрити кіоски чи інші підприємства послуг. Такими речами має займатись приватник, який хоче вкласти у це кошти. До чого тут депутати?".
Важко було пояснити, чому у нас так.
А якщо подивитись на життя нашої міської громади, то і нам потрібно, в першу чергу, хвилюватись про створення робочих місць. Якщо людина має де заробити гроші, платить із них податки, то і надходження в бюджет будуть, і повноцінне життя у місті налагодиться.
Коли торкатись політики, то на нашому рівні політик має бути один - міський голова, а депутатський корпус повинен допомагати йому організувати нормальне життя громадян. А у нас буває, що значну частину сесії витрачається на політичний чи власний піар. Якщо на депутатських комісіях докладно обговорили сесійні питання, то підтвердження власної позиції має проходити здебільшого шляхом голосування.
Не згодний, коли на сесії порушуються питання, які не входять у компетенцію місцевих рад. Наприклад, про відставку Президента України. Який є законний механізм у місцевих рад, щоб відправити першу особу держави у відставку? Президент в Україні законно обраний і, як сказав один серйозний правозахисник, "давайте все своє завзяття перенесемо на 2015 рік і тоді проголосуємо, хто буде більш достойним". Ми можемо висловлювати свою позицію, але навіщо вимагати  від сесії міської ради таких рішень, які не можемо виконати законним способом?
- Топ-новини - події на Євромайдані. Як Ви відноситесь до цього народного руху?
- Позитивно. Багато хто із майданівців стоїть там не заради себе, а заради майбутнього своїх дітей. А якщо люди пішли заради кращого майбутнього, то воно у нас буде. Один може бути на Майдані фізично, другий - духовно, третій - матеріально. Але ми розуміємо, що рухаємося у правильну сторону. І сподіваюсь, що ще буду людиною Європи чи, навіть, світу, коли без віз зможу вільно поїхати і подивитись будь-яку країну, як там працюють мої колеги.
Але є неприємні випадки, коли люди на трагічних подіях роблять власну рекламу та вигоду. Деякі особи повертаються додому у піднесеному настрої, вважаючи себе героями, а на них знову навалюються буденні проблеми, негатив часто виливається на медпрацівників. І йдуть вимоги: "Я от стояв на Майдані, а ви мене обслуговуєте не по-європейськи!". Сваритись і "качати" свої права - теж не по-європейськи.
- Чи надієтесь на краще у новому році?
- Ми, напевно, щасливі люди, бо сподіваємось - от вже у новому році буде добре. Життєвий досвід підказує, що кожен рік має свої негативи і позитиви. Зараз всі завмерли в очікуванні позитивного вирішення політичної кризи. Всім непевно та важко на душі. Але відколи по телебаченню почались трансляції із Параолімпійських ігор, я став зовсім по-іншому відноситись до поняття "важко". Коли люди без ніг, без рук плавають, коли біжать на протезах, натираючи кінцівки до крові, - хіба їм легко? А у них щасливі обличчя… Тож коли важко - згадую тих героїчних людей.
 
Вікторія  ГАЙДАМАШКО.
Переглядів: 809  |  Коментарів: (5)  | 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або ввійти на сайт під своїм іменем.
Ht'cnhfwsz: --  |  ICQ:
Написав: Stenet (21 лютого 2014 05:11) | Статус:
{rate}
For those who wish to rolex replica buy Chloe handbags, they should be warned that not all Chloe handbags awash in the food are accurate Chloe handbags. Some of them are affected or replica Chloe handbags. These replica Chloe handbags are broadcast in altered food online or at base. Since it is accomplishing to own one, it is bigger to accord the acumen of the top superior accurate Chloe handbags and replica Chloe handbags. Amount for replica handbags Chloe handbags amount but there is added to amount than what meets the eyes. In added words, some replica Chloe handbags can be priced top as if it is an accurate one.
Ht'cnhfwsz: 8.04.2014  |  ICQ:
Написав: Alananub (9 квітня 2014 12:47) | Статус: Користувач offline
{rate}
Игра MINECRAFT прохождения, баги, секретные комнаты, видео.

секреты в minecraft
Ht'cnhfwsz: --  |  ICQ:
Написав: WilsonHor (25 квітня 2014 02:48) | Статус:
{rate}
more info http://alumni.uwest.edu/get/cheap-levitra-online-yq.html
Adipex, which is approved in support of short-term sport solely, is enthusiastic in tablets, capsules, and orally disintegrating tablets.
Embryonic side effects take lapse dizziness, insomnia, and restlessness.
The medication is a controlled tumescence,
real viagra no prescription denotation it has the budding to be abused.
Knuckle under Millstone and Be heedful of It OffGet tips, assimilate articles, and learn wellnigh millstone disable, in-depth, from eMedTV's experts.
Phentermine is a medication be skilful in return wearing down medication approved repayment in stomach of short-term utter only.
It should be utilized in authority on with a low-calorie subsistence, vex, and behavior changes.
An orally disintegrating obliterate rooms (ODT) is a slice that is designed to be dissolved on the freudian cower in preferably of swallowed whole.
Generic phentermine 30 mg capsules befall in two diverging colors.more info http://alumni.uwest.edu/get/247-rx-shop-viagra-generic-mw.html
Patients can realize the potential of freedom from bigotry to Xanax.
Xanax can also change alertness and coordination.
Studies of pregnancy and the misuse of other Benzodiazepines indicated that Xanax could be harmful to the fetus, especially during the oldest trimester including the hazard of respiratory problems and well-muscled delicateness in your baby.
Infants may also knowledge withdrawal symptoms.
Ht'cnhfwsz: 1.10.2014  |  ICQ:
Написав: udevum (5 березня 2015 07:20) | Статус: Користувач offline
Ht'cnhfwsz: 1.10.2014  |  ICQ:
Написав: udevum (6 березня 2015 11:52) | Статус: Користувач offline